Grafika artystyczna

Sprawdzony pomysł na niekonwencjonalny prezent

Czy niektesonwencjonalny prezent musi być upominkiem drogim? Wielu osobom wydaje się, że te dwie jego cechy łączą się ze sobą w sposób nierozerwalny i nie można temu przeciwdziałać. Tymczasem okazuje się, że wcale nie musi tak być. Dlaczego bowiem prezentem nie miałaby być grafika projektowa – niepowtarzalna, nacechowana humorem, a jednocześnie na tyle przystępna cenowo, aby można było pozwolić sobie na jej zakup?

Dla kogo grafika użytkowa?

Może się wydawać, że niekonwencjonalne prezenty, w których to nietypowa grafikaodgrywa główną rolę, są stworzone jedynie z myślą o relatywnie młodych odbiorcach. Czy jednak takie myślenie nie jest krzywdzące i nie opiera się na stereotypach, które już jakiś czas temu zdążyły się zdezaktualizować? Coraz więcej na to wskazuje.

NIE BANALNY PREZENT

Dziś coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że młodość jest pojęciem umownym. Może opisywać metrykę, coraz częściej jednak nawiązuje przede wszystkim do stanu naszej duszy. W konsekwencji można być naprawdę starym dwudziestolatkiem i pięćdziesięciolatkiem, który jest w stanie współodczuwać z dzisiejszymi nastolatkami. Wszystkie osoby, którym bliżej jest do tego drugiego opisu, mogą być adresatami niekonwencjonalnych prezentów nawiązujących do niebanalnej grafiki, takich, jak choćby kubkikoszulki autorskie, czy też torby.

Co wybrać?

Poszukując prezentu nawiązującego do grafiki projektowej można natknąć się zarówno na rozwiązania seryjne, jak i te, które są tworzone przez artystów. Nietrudno domyślić się, że właśnie druga ze wspomnianych grup wydaje się tą bardziej atrakcyjną. To właśnie osoba artysty sprawia, że grafika, czy to na kubku, czy to na koszulce, jest czymś więcej niż kolejnym nadrukiem. Oni też nadają jej niepowtarzalny rys, którego nie można uchwycić nigdzie indziej.
Może się wydawać, że już samo znalezienie takich artystów jest sporym wyzwaniem. W dobie Internetu jest to jednak łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

EKSPRESYJNE GRAFIKI Z HUMOREM

Przykładem mogą być choćby pełne humoru i ekspresje grafiki Roksany Kularskiej-Król – twórczyni Królowej Nocy – postaci fikcyjnej, zrodzonej z zasłyszanej opowieści, bliskiej jednak zdumiewająco wielu kobietom. Królowa Nocy gości na koszulkach, kubkach oraz na pięknych grafikach i w każdym miejscu czuje się równie dobrze.